تخلیه بوکال فت

چربی بوکال، یک توده چربی است که در ناحیه توخالی بین عضله بوکسیاناتور و سایر عضلات سطحی صورت قرار دارد.  اندازه پد چرب Bichat برای هر فرد متفاوت است، و چربی بوکال در هر دو گونه ممکن است اندازه های مختلف داشته باشد. جراحی بوکال فت یا تخلیه چربی دهانی، یک عمل ساده و سرپایی است که در یک روز انجام می شود. هدف از این جراحی برداشتن متناسب بافت چربی داخل دهان، نمایان نمودن برجستگی گونه و زاویه سازی فک می باشد که در اثر گود شدن لپ اتفاق می افتد.

تخلیه بوکال فت چگونه انجام می شود؟

این عمل با ایجاد یک برش کوچک در داخل دهان در سمت داخلی گونه ها انجام می شود.

در این جراحی چربی های اضافی بوکال صورت از طریق دهان خارج شده سپس محل برش داده شده در داخل دهان با بخیه های قبل جذب ترمیم می گردد. با وجود اینکه گاهی ممکن است از ابتدا دو طرف صورت قرینه نباشند، ولی حفظ قرینگی در دو طرف صورت و تناسب اجزای چهره در این جراحی و پس از بهبودی بسیار اهمیت دارد.

به همین دلیل توصیه می شود در انتخاب پزشکی که قرار است اقدام به این عمل نماید، نهایت دقت را داشته باشید. چربی داخل دهان یا بوکال یک چربی عمقی است که می تواند باعث ایجاد پری در قسمت خارجی گوشه لب ها شود. در واقع بوکال از کنار پیشانی تا پایین استخوان گونه امتداد دارد و در گوشه های لب به پایان می رسد. افرادی که دارای چهره ای گرد هستند، چربی بوکال داخل دهان دارند. این نوع چربی بسیار مقاوم است و با رژیم غذایی یا ورزش کردن بطور کامل از بین نمی رود.

مراقبت های بعد از بوکال فت

انجام دقیق مراقبت ها و توصیه های پزشک پس از جراحی بوکال فت به کوتاه تر شدن دوره نقاهت و به حداقل رساندن خطرات و عوارض بعد از عمل کمک بسیاری می کند. خوشبختانه، مراقبت های بعد از این جراحی بسیار راحت و آسان هستند.

  • در 3 تا 4 روز اول باید از غذاهای آبکی و نرم استفاده کنید و کمترین استفاده از دهان و فک خود را داشته باشید.
  • بعد از هر وعده خوردن یا آشامیدن حتما فضای دهان با سرم های مخصوص شستشو داده شود.
  • طبق تجویز پزشک تا یک هفته بعد از عمل از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید.
  • در حالت استراحت، سر خود را بالا نگه دارید تا نواحی جراحی شده تا چند روز بعد از عمل که به حالت طبیعی برمی گردند کمترین فشار را به شما تحمیل کنند.
  • تا زمانی که محل جراحی به خوبی درمان نشده سیگار نکشید.
  • بخیه ها و محل زخم را با زبانتان لمس نکنید.
  • از انجام ورزش هایی که ممکن است طی آن به صورتتان ضربه وارد شود؛نظیر ورزش های رزمی تا درمان کامل محل زحم دوری کنید.
  • بهت است تا یک هفته بعد از عمل، از گن مخصوص صورت جهت کاهش تورم و فشار بر روی صورت استفاده کنید.

دوره نقاهت بوکال فت

طول دوره ی بهبودی می تواند بسته به نوع عمل و جراحی شما متفاوت باشد، اما اکثر افرادی که این عمل را انجام داده اند در عرض دو تا سه روز به کار و بیشتر فعالیت های روزانه خود باز می گردند. از مزایای جراحی بوکال فت این است که بعد از انجام آن کبودی و تورم زیادی وجود نخواهد داشت.

بیماران معمولا خونریزی ندارند و به همین دلیل فرد می تواند در ساعات کوتاهی پس از عمل مرخص شود. ممکن است فرد تا چند روز بعد از عمل احساس درد یا ناراحتی داشته باشد که با مصرف داروهای مسکن می تواند درد را کمتر کند.

در موارد نادر، ممکن است که در 1 الی 2 روز ابتدایی جای زخم و بخیه همراه با خونریزی باشد. خوشبختانه جای بخیه در داخل دهان پس از مدتی به طول کامل برطرف می شود و هیچ گونه جای زخم و اسکار باقی نمی ماند. پس از جراحی بوکال فتريال در همان روز بیمار ترخیص شده و به خانه باز می گردد.

برای دریافت خدمات مشاوره ای تخلیه بوکال فت می توانید از طریق این فرم اقدام فرمایید.

همچنین می توانید از طریق شماره زیر با ما تماس حاصل فرمایید:

041-33334506