تزریق چربی

روش‌های زیادی بر جبران حجم از دست رفته، رفع چین و چروک‌ها و به طور کلی جوانسازی پوست وجود دارد. تزریق چربی یکی از موثرترین روش‌های جوانسازی و حجم‌دهی به پوست است که در سال‌های اخیر تا حد زیادی مورد اقبال واقع شده است. در این مقاله می‌خواهیم نگاهی به کاربردهای تزریق چربی، روش ها، عوارض و موارد این چنینی بپردازیم.

مراحل تزریق چربی

  1. مرحله استخراج چربی: در ابتدا پزشک محلی که باید چربی از آن برداشته شود (معمولا شکم یا ران یا پهلو ) را ضد عفونی می کند. در یک محیط و شرایط استریل و ضدعفونی شده بی حسی موضعی انجام می شود. و با استفاده از یک ابزار مخصوص (مانند سرنگی که در عمل لیپوساکشن استفاده می شود) چربی برداشته خواهد شد.

  2. مرحله پالایش: چربی بدست آمده در دستگاه سانتریفیوژ قرار می گیرد تا خون و سایر مایعات از چربی جدا گردد و چربی خالص تری بدست آید.
  3. مرحله تزریق: محلی که باید تزریق چربی در آنجا صورت گیرد و قبلا بی حس شده است، ابتدا ضد عفونی نموده و با استفاده از سرنگ یا کانول مخصوص، چربی در لایه های مختلف پوست تزریق می گردد.

نکاتی قبل از تزریق چربی

اگر قصد عمل تزریق چربی را دارید بهتر است از 1 الی 2 هفته قبل به چند نکته مهم توجه کنید:

  1. یک هفته قبل از عمل تزریق از کشیدن سیگار و قلیان به طور جد خودداری کنید تا پوست شما آماده ی جراحی شود.
  2. اگر آسپرین و داروهای ضد التهابی مصرف می کنید، بهتر است برای مدتی مصرف آن ها را متوقف کنید. برخی از این داروها ممکن است میزان خون رسانی به بدن را افزایش دهند که این امر موجب انباشت خون در نواحی مختلف بدن شده و کار را برای پزشک سخت می کند.
  3. توصیه می شود برنامه های خود را برای مدتی لغو کنید تا پس از انجام عمل جراحی محبور به ترک خانه نشوید. یکی از شروط لازم جهت بهبودی سریع و موثر بودن عمل جراحی، استراحت کافی است.
  4. حتما از یک نفر بخواهید که شما را پس از عمل، همراهی کرده و به خانه ببرد.

نکاتی بعد از تزریق چربی

پس از عمل تا چند روز صورت شما متورم و کبود خواهد بود که استراحت کافی در این زمان بسیار توصیه می شود. کبودی ها پس از 1 هفته کم کم از بین خواهند رفت ولی ممکن است ورم ها همچنان باقی بمانند. معمولا، مدت زمان بهبودی ورم ها و کبودی ها بین 7 الی 10 روز است که ممکن است این رقم در افراد مختلف متغیر باشد.

چه زمان می توانیم از لوازم آرایشی استفاده کنیم؟

یکی از سوالات رایج در خصوص تزریق چربی این است که چه زمانی می توان از لوازم آرایشی استفاده کرد؟ معمولا، پس از گذشت 1 هفته تمام آثار عمل نظیر کبودی و تورم از بین خواهند رفت و افراد می توانند به راحتی از لوازم آرایشی استفاده کنند. التبه توصیه می شود به مدت 1 الی 2 ماه صورت خود را ملایم آرایش کنید تا پوست شما دچار التهاب و خارش نشود. درست است که پس از گذشت 1 ماه 90 درصد از آثار کبودی و تورم از بین خواهند رفت؛ اما بهتر است برای مدت 2 ماه از هر گونه آرایش غلیظ پرهیز کنید.

از چه زمانی می توانیم به حمام برویم؟

پس از تزریق چربی به صورت بهتر از تا 3 روز به حمام نروید. پس از گذشت 3 روز باید تا چند هفته از حمام طولانی مدت پرهیز کرده و حداکثر پس از یک شستشوی ساده به حمام خود پایان دهید. استفاده از شامپوهایی که پوست را دچار التهاب و سوزش می کنند هرگز توصیه نمی شود. بهتر است از مواد شوینده ملایم استفاده کنید تا روند بهبودی شما به سرعت پیش برود. متاسفانه برخی از افراد به این مسئله توجهی نکرده و با انجام حمام های طولانی مدت، پوست خود را دچار التهاب و قرمزی می کنند.

برای دریافت خدمات مشاوره ای تزریق چربی می توانید از طریق این فرم اقدام فرمایید.

همچنین می توانید از طریق شماره زیر با ما تماس حاصل فرمایید:

041-33334506